Szkolny Konkurs Recytatorski „Wiosenne poezjowanie”

Konkurs recytatorski

2 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Wiosenne poezjowanie”. W tym roku chcieliśmy uczcić 100. rocznicę urodzin Tadeusza Różewicza, 100. rocznicę urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz 200. rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida. Choć teksty nie były łatwe, to recytatorzy z należytą interpretacją i przejęciem deklamowali perełki polskiej poezji.

I miejsce ex aequo zajęły: Gabrysia Pirowska z kl. 6C oraz Karolina Kulig z kl. 7B;
II miejsce: Julia Guzek z kl. 6A;
III miejsce: Karolina Tłuczek z kl. 5B.

Jury przyznało także wyróżnienia następującym osobom: Kacprowi Chorzępie z kl. 4A, Kirze Havrylenko z kl. 5B, Lenie Kuzi z kl. 6A oraz Marysi Kin z kl. 6C.

Nagrodę Publiczności otrzymał Oskar Guzek z kl. 7B.

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY i już teraz zapraszamy na przyszłoroczną edycję konkursu. Jak widać, poezja da się lubić. :)