Kosmos w naszym domu

W ramach zajęć Experymentarium 3Z, uczniowie kl. 1a i 2a już po raz drugi spotkali się z Wiktorem Niedzickim - znanym popularyzatorem nauki, polskim dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, autorem programu Laboratorium. Temat spotkania brzmiał tajemniczo: Kosmos w naszym domu. Młodzi odkrywcy dowiedzieli się jak bardzo programy kosmiczne przyczyniły się do powstania technologii i rozwiązań, z których my teraz korzystamy, i które w dużym stopniu ułatwiają nam życie. Dziękujemy za spotkanie i mamy nadzieję na kolejne.
Pan Wiktor jest autorem książeczki "Kosmos w naszym domu", którą dzieciaki otrzymały w prezencie od Ministerstwa Klimatu i Środowiska - Departament Edukacji i Komunikacji. W specjalnym liście czytamy " Wszelkie podejmowane działania mające na celu popularyzację nauki i techniki, edukację dzieci połączoną z tematyką ochrony środowiska i klimatu zasługują na słowa uznania". Dziękujemy!