Pierwszaki eksperymentują

Od października w naszej szkole ruszyły zajęcia Experymentarium dla klas pierwszych. Podczas nich uczniowie poznają zagadnienia z zakresu fizyki, geografii oraz wykonują przyrządy, pomagające zrozumieć zjawiska z otaczającego świata.
I tak w czasie kolejnych zajęć dzieci dowiedziały się, że światło białe nie jest wcale białe i wykonały Koło Newtona.
Podczas kolejnych zajęć dzieci budowały proste, ale niezwykle efektowne modele, których istotą działania jest ruch obrotowy. W ten sposób zobaczyły, że nasze oczy łatwo oszukać, a Ziemia nie jest idealną kulą.
Dowiedziały się także, jak to się dzieje, że słyszymy różne dźwięki i zbudowały prosty telefon.
A na ostatnich zajęciach przekonały się, że możliwe jest przyciąganie bez magnesu i na koniec zajęć powstały wspaniałe elektroskopy.