Zagadkowy mózg

Zakończyliśmy realizację kolejnego etapu ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Być jak Ignacy - Tajemnicze zniknięcie Ignacego". Tym razem zgłębialiśmy tajemnice naszego mózgu.

Podniebne osiągnięcia

Praca końcowa etapu "Podniebne osiągnięcia"...

Początki lotnictwa

Szkolne koło naukowe A TO MY zakończyłoy kolejny etap projektu BYĆ JAK IGNACY. W tym etapie poznawali historię lotnictwa oraz wyjątkową postać, która odegrała bardzo ważną rolę w historii lotnictwa – Adama Ostaszewskiego, pochodzącego z naszego regionu, ze Wzdowa!
Poznali też sposób działania silników samolotowych oraz zgłębiali wiedzę dotyczącą rakiet kosmicznych, a nawet sami stworzyli model rakiety! Działała znakomicie. Projektowali samoloty przyszłości. To był wyjątkowo twórcz etap.
Wszystkim członkom koła bardzo podobał się ten etap i z niecierpliwością czekamy na następny.

Podróże badawcze

"Podróże badawcze" - pod takim hasłem członkowie szkolnego koła naukowego A TO MY realizowali pierwszy etap ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Być jak Ignacy - Tajemnicze zniknięcie Ignacego". W tym etapie poznali  wielkich podróżników, ich dokonania oraz terminy związane z żeglugą, dowiedzieli sie, kim był i czego dokonał Henryk Arctowski, poznali termin „Belgijska Wyprawa Antarktyczna” oraz  jak wygląda życie w bazie badawczej na biegunie, jakie badania i obserwacje wykonuje się w stacjach badawczych, jakie są konsekwencje topnienia lodowców. Ale to nie wszystko.  Dowiedzieli się, jakie strefy czasowe występują na świecie. ćwiczyli wskazywanie z pomocą mapy, w jakiej strefie czasowej leży dany kraj, poznali działanie systemu GPS oraz w jakich urządzeniach jest wykorzystywany, do czego służy kompas i jak jest zbudowany. Wielkie zainteresowanie wzbudziła część zjęć dotycząca  biegunów magnetycznych ziemi oraz  właściwości magnesu. To była niezwykła wyprawa.

"Być jak Ignacy – Tajemnicze zniknięcie Ignacego".

Koło Naukowe - "A TO MY", które działa przy naszej szkole przystąpiło do kolejnej, już VI. edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Być jak Ignacy – Tajemnicze zniknięcie Ignacego". W tym roku szkolnym konkurs podzielony jest na 8 etapów, których tematyka dotyczy m.in. podróży badawczych i nawigacji, lotnictwa, mózgu, nauki i informacji, badań przyrody, wielkich konstrukcji, czasu, kosmosu czy wynalazków samego Ignacego Łukasiewicza. O pracy koła będziemy Was informować na bieżąco na stronie szkoły oraz na fanpage fb .
Opiekunkami koła są Panie: Sylwia Ziemiańska i Małgorzata Wilczak.