"Brzechwa i Tuwim dzieciom"- konkurs recytacji

2 czerwca 2022 r. w świetlicy odbył się konkurs recytatorski "Brzechwa i Tuwim-dzieciom". Recytowanie jest twórczością artystyczną, jest poddane precyzyjnym regułom, co nie wyklucza faktu, że jest kreowaniem artystycznej rzeczywistości. W repertuarze konkursu znalazły się wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Uczestnikami konkursu byli: Paulina Blacha, Julia Kupka, Kornel Połomski, Adam Wiśniowski(uczniowie klasy I a), Wiktor Czarnota, Jakub Ciechan, Maja Głazowska, Patryk Momita, Bohdana Pobihailo, Paweł Łuczak, Lena Szot (uczniowie kl.II a), Adrian Lenczner,
Kamil Połomski, Klaudia Socha (uczniowie kl.III a), Andrzej Ataman, Gabriela Filipowicz, Oskar Ziobro (uczniowie kl.III b)oraz Rafał Łuczak (uczeń kl.IV b ). Wszyscy uczestnicy konkursu swoimi interpretacjami wierszy zafundowali nam niemalże przedstawienie teatralne. Modulując głosy, nadając wierszom rytm sprawili, że najważniejsza myśl każdego wiersza dotarła do słuchaczy. A słuchacze...mocno bili brawo.
Wszyscy uczestnicy konkursu za swoje interpretacje otrzymali wspaniałe nagrody. Dziękujemy za wspaniałe emocje!

Pierwszaki w świetlicowej gromadzie

10 lutego w naszej świetlicy odbyło się przyjęcie dzieci z kl Ia do gromady Świetliczaków. Zorganizowano quizy i konkursy, podczas których sprawdzaliśmy wiedzę i umiejętności młodszych koleżanek i kolegów. Było trochę wrzawy, wszyscy bawili się wesoło. Na zakończenie małej uroczystości pani dyrektor, Małgorzata Drozd-Ulijasz, przyjęła od dzieci ślubowanie na Świetlika. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci zostały obdarowane drobnymi upominkami.

Czekamy na wakacje

Nasza gromada świetlicowa z niecierpliwoscią oczekuje wakacji. Piękna pogoda pozwala na zabawę na świeżym powietrzu. Plac zabaw i boisko szkolne to teraz najbardziej zajęte miejsca. Pamiętamy o bezpiecznej zabawie i czekamy na wakacje.

Zajęcia w świetlicy

W świetlicy życie toczy się pełna parą! Efektem kolejnego konkursu plastycznego są piękne prace, poświęcone mamie i tacie. W ten sposób składamy podziękowania naszym rodzicom. A ujawnione talenty plastyczne  zostały nagrodzone.

Uczniowie klas 1-3 powrócili do nauki stacjonarnej w szkole. To była wielka radość dla wszystkich dzieci. W świetlicy od razu zrobiło się gwarno i wesoło. Wreszcie można porozmawiać z kolegami, zagrać w rózne gry, wspólnie odrabiać zadania i oczywiście spędzać czas na placu zabaw i boisku szkoilnym. Teraz czekamy na klasy starsze.