OFERTA NA ROK SZKOLNY 2022/2023

SZANOWNI RODZICE!

Prowadzimy zapisy

do grup przedszkolnych i klas pierwszych

na rok szkolny 2022/2023.

Prowadzimy zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023.

NASZE ATUTY

• Szkoła położona jest w centrum miasta, mamy blisko do teatru, filharmonii, kina, muzeum i na basen (bez kosztów dojazdu).
  • Nauka w klasach I-VIII i grupach przedszkolnych odbywa się w niewielkiej, przyjaznej społeczności.
  • Mało liczne klasy stwarzają komfortowe warunki do nauki.
  • Przy szkole znajduje się duży, nowoczesny plac zbaw.
  • Zajęcia szkolne odbywają się do godz. 15.20.
  • Odnosimy ogólnopolskie sukcesy – zdobyliśmy tytuły nadane nam przez Ministerstwo Edukacji Narodowej: „Szkoła Odkrywców Talentów” oraz „Szkoła Obywateli”.
  • Posiadamy certyfikaty „Szkoła z klasą” i „Szkoła bez przemocy”, „Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej”, „Lepsza szkoła”
  • Tworzymy warunki do wszechstronnego rozwoju dzieci
  • Nasi uczniowie są laureatami konkursów ogólnopolskich i wojewódzkich oraz finalistami konkursów przedmiotowych.
  • W szkole pracują życzliwi i wysoko wykwalifikowani nauczyciele.
  • Dzieci uczą się j. angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego.
  • Stwarzamy możliwość nauki pływania na basenie ROSiR.
  • Proponujemy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych: kółko teatralne, plastyczne, muzyczne, zajęcia dla uczniów uzdolnionych, gry i zabawy z piłką siatkową, zajęcia popularnonaukowe z elementami fizyki, chemii, techniki we współpracy z rzeszowskimi uczelniami.
  • Uczymy przez zabawę, badania i eksperymenty.
  • Współpracujemy ze Stowarzyszeniem popularyzującym naukę "ArsScientia" oraz pracownia edukacji nieformalnej "Experymentarium 3Z".
  • Wykorzystujemy nowoczesne metody i narzędzia systematycznie je wzbogacając.
  • Organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi.
  • Prowadzimy dla uczniów klas I-VIII ogólnoszkolną innowację pedagogiczną: „Rzeszów, moja mała ojczyzna”.
  • Organizujemy kolejne edycje Międzyszkolnego Konkursu: Plastycznego „Pocztówka z Rzeszowa”.
  • Bierzemy udział w Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
  • Prowadzimy jako jedyna szkoła w Rzeszowie sekcję łuczniczą w naszym Uczniowskim Klubie Sportowym.
  • Dbamy o wysoką jakość nauczania, wychowania i opieki.
  • Przeprowadzamy zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które podejmą naukę w naszej szkole.
  • Zapewniamy fachową opiekę w świetlicy szkolnej: bezpieczny wypoczynek, ruch i zabawę, pomoc w nauce oraz rozwijanie zainteresowań.
  • Szkoła jest bezpieczna – chroniona monitoringiem.
  • Promujemy osiągnięcia uczniów w szkole i w środowisku.
  • Jesteśmy otwarci na współpracę z Rodzicami.
  • Zapewniamy opiekę psychologiczno-pedagogiczną.

BAZA LOKALOWA

• pracownie przedmiotowe wyposażone w sprzęt multimedialny, tablice interaktywne,
  • estetyczne i bardzo dobrze wyposażone sale lekcyjne,
  • w klasach I-III każdy uczeń ma do swojej dyspozycji szufladę w szafce do przechowywania podręczników i przyborów, a w klasach IV-VIII wydzielone szafki i półki,
  • pracownia informatyczna z dostępem do Internetu, stanowiska z laptopem dla każdego ucznia,
  • biblioteka z Centrum Multimedialnym,
  • dwie sale gimnastyczne po bieżącym remoncie, w tym do zajęć gimnastyki korekcyjnej,
  • boisko sportowe wielofunkcyjne,
  • plac zabaw z nowoczesnym wyposażeniem,
  • gabinet pedagoga i gabinet higieny szkolnej,
  • świetlica szkolna czynna od 6.30 do 17.00,
  • stołówka szkolna czynna w godz. 10.30 do 14.00,
  • automat z produktami spożywczymi.

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

W roku szkolnym 2022/2023 Punkt Przedszkolny czynny od godz.6.45 do 16.45. Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Rzeszowa zapewnia się pięć godzin bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w godzinach od 8.00 do 13.00. Za każdą następną rozpoczętą godzinę dla dzieci do lat 5 ustala się opłatę w wysokości 1 zł. Z opłat zwolnione jest trzecie i kolejne dziecko, jeśli z opieki przedszkolnej korzysta już dwoje dzieci z tej samej rodziny.

W roku szkolnym 2022/2023 planujemy utworzyć 2 grupy przedszkolne: dla dzieci 4-5 letnich oraz 6-letnich.

Szczegółowa oferta w wersji do druku dostępna jest niżej oraz w bocznym menu.

KLASY PIERWSZE

W roku szkolnym 2022/2023 planowane są 2 klasy pierwsze.

Uczniowie klas pierwszych rozpoczynają naukę codziennie od godz. 8.00.

W ramach lekcji obowiązkowych prowadzone są:

• zajęcia j. angielskiego – 2 godz. tygodniowo
  • edukacja informatyczna – 1 godz. tygodniowo

Zajęcia dodatkowe bezpłatne:

• zajęcia popularnonaukowe z elementami chemii, fizyki, techniki we współpracy z rzeszowskimi uczelniami,
  • gimnastyka korekcyjna, gry i zabawy z piłką siatkową,
  • zajęcia teatralne, zajęcia dla uczniów uzdolnionych,
  • zajęcia dla uczniów z trudnościami w nauce, zajęcia logopedyczne,
  • kółko plastyczne, muzyczne, szachy oraz inne zajęcia rozwijające zainteresowania – skierowane do chętnych dzieci już od klasy I.

Zajęcia dodatkowe płatne:

• lekcje umuzykalniające prowadzone przez nauczycieli ze Szkoły Muzycznej YAMAHA,
  • lekcje muzealne, lekcje teatralne,
  • zajęcia informatyczne dla dzieci młodszych,
  • dodatkowa nauka języka angielskiego – dla zainteresowanych,
  • zajęcia „Fitness dla dzieci”/akrobatyka/zajęcia taneczne - według zainteresowań i zgłoszeń,
  • nauka pływania na basenie ROSiR – dla chętnych uczniów.

Smaczny i zdrowy obiad dwudaniowy w stołówce szkolnej.

Od października do maja trwają bezpłatne akcje: „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Produkty mleczne w szkole".

Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły (7:45-15:45, pok. nr 26, I p.).