Godziny pracy pedagoga i psychologa

PEDAGOG SZKOLNY:

PONIEDZIAŁEK 8:00-13:00
WTOREK 8:00-13:20
ŚRODA 8:00-12:00
CZWARTEK 8:00-12:00
PIATEK 8:00-12:00

PSYCHOLOG SZKOLNY:

WTOREK 11:00-16:00
ŚRODA 8:00-11:00
CZWARTEK 8:00-10:45

Konsultacje z pedagogiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2

Konsultacje z pedagogiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 panią Magdaleną Gwiazdą odbędą się dnia 17.11 i 24.11 w godzinach 16-18 w pok. nr 47 ( gabinet pedagoga).
Chęć skorzystania z konsultacji proszę zgłosić za pośrednictwem e-dziennika do pedagoga szkolnego.

Warsztaty „Polubić naukę– jak uczyć się skuteczniej”

OSTATNIE MIEJSCA I OSTATNIE WARSZTATY W TYM ROKU SZKOLNYM !

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Rzeszowie zaprasza uczniów starszych klas szkół podstawowych na:

„Polubić naukę– jak uczyć się skuteczniej”

Prowadzi Pani Ewa Zielińska

Warsztaty on line - Teams.

ZACZYNAMY w czwartek, 8 KWIETNIA 2021 godzina 16.00!

Warsztaty dla uczniów starszych klas szkół podstawowych na temat skutecznych sposobów uczenia się.

W programie m.in.: rozpoznawanie mocnych stron uczniów i stylów uczenia się, mnemotechniki, mapy myśli, korzystanie z zasobów Internetu w poszukiwaniu informacji, planowanie i organizacja pracy.

Terminy spotkań (czwartki):

czwartek 8.04.2021r. 16.00 – 17.00

czwartek 15.04.2021r. 16.00 – 17.00

czwartek 22.04.2021r. 16.00 – 17.00.

Zgłoszenia przyjmujemy:

- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Rzeszowie, ul. Rejtana 3 (informacja telefoniczna 17/7483800)

- należy wypełnić i złożyć formularza dostępnego na stronie Poradni w zakładce „Druki do pobrania” – wniosek o przyjęcie do Poradni (należy wpisać – udział w zajęciach grupowych „Polubić naukę”).

Wniosek wypełniają rodzice i można go wysłać (skan) na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. pocztą lub dostarczyć do poradni.

WAŻNE ! Na wniosku należy wpisać login dziecka do Teamsa, aby można było dołączyć do grupy zamkniętej.

Webinarium dla rodziców i nauczycieli.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Rzeszowie zaprasza nauczycieli, rodziców na webinarium pt. ,,Relacje interpersonalne w Sieci”.

Za pośrednictwem Microsoft Office 365 – Teams

Prowadzi Małgorzata Wcisło – psycholog

Data: 26.02.2021r. godz. 16.00

Podczas spotkania omówione będą m.in. emocjonalne warunki komunikacji internetowej, mocne i słabe strony, czynniki oddziałujące na relacje międzyosobowe w Sieci oraz motywacje utrzymywania relacji wirtualnych, w tym zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu.

W programie m.in.:

• Internet – miejsce spotkań w dobie Koronawirusa. Emocjonalne aspekty poszukiwania i budowania więzi wirtualnych.
  • Zaprezentowanie inicjatyw społecznych, akcji charytatywnych, imprez organizowanych w Sieci.
  • Wskazanie na współczesne zagrożenia m.in. patostream, seksting, cyberbullying.
  • Rola kontroli rodzicielskiej.

Zgłoszenia przyjmujemy:

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 Rzeszowie ul Rejtana 3 (informacja telefoniczna 177483800)

Prosimy o przesłanie zgłoszenia w postaci danych nauczyciela, rodzica, ucznia z Teams na pocztę, abyśmy mogli dopisać do grup i przesłać zaproszenia:

„Mistrz Planowania czyli jak lepiej zorganizować swoją naukę”

2.

Szanowni Rodzice.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Rzeszowie zaprasza uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych na warsztaty:

„Mistrz Planowania czyli jak lepiej zorganizować swoją naukę”

Prowadzi Pani Katarzyna Orkisz

Warsztaty on line - Teams.

ZACZYNAMY w czwartek, 25 lutego 2021 godzina 14.00-15.00!

W programie min.:
Przygotowanie się do lekcji nie tylko on line
Dobre wykorzystanie przerw i odpoczynku – ćwiczenia relaksacyjne wzroku
Check-listy do zrobienia
Planowanie przyjemności
Techniki szybkiego uczenia się wielozmysłowego

Terminy spotkań (czwartki):

I spotkanie - czwartek 25.02.2021r godz 14.00 – 15.00

II spotkanie- czwartek 04.03.2021r godz 14.00 – 15.00

Zgłoszenia przyjmujemy:

- należy wypełnić i złożyć formularza dostępnego na stronie Poradni w zakładce „Druki do pobrania” – wniosek o przyjęcie do Poradni (należy wpisać – udział w zajęciach grupowych „Mistrz Planowania”). Wniosek wypełniają rodzice i można go wysłać (skan) na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą lub dostarczyć do poradni.

WAŻNE ! Na wniosku należy wpisać login dziecka do Teamsa, aby można było dołączyć do grupy zamkniętej.