Grudniowa Kronika Przedszkolaka

1. Dzień Osób Niepełnosprawnych - Grupa 1

Trzeciego  grudnia obchodziliśmy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Dzieci z grupy 1  dowiedziały się jak wygląda świat na przykład osoby niepełnosprawnej ruchowo, niesłyszącej, niewidomej. Poprzez lekturę książek o tej tematyce mogły wczuć się w emocje i uczucia jakie towarzyszą takim osobom.

2. Listy do Świętego Mikołaja

Mikołaj zbliża się coraz większymi krokami, co oznacza, że najwyższy czas napisać do niego list. Przedszkolaki z 1 i 2 grupy przedszkolnej narysowały co chciałyby otrzymać, a następne wsadziły rysunki do specjalnej świątecznej skrzynki, skąd z pewnością odbierze je Święty Mikołaj.

3.Konkurs "Najpiękniejszy nauczycielski głos"

Pani Bernadetta Biedroń -  wychowawca przedszkolaków z Grupy 2 - wzięła udział w Ogólnopolskim konkursie "Najpiękniejszy nauczycielski głos" organizowanym przez wydawnictwo Bliżej Przedszkola i zdobyła wyróżnienie znajdując się wśród 9 wybranych z 222 nauczycielskich głosów. Tym samym wzięła udział w nagraniach piosenek na płytę do przyszłorocznego Kalendarza nauczycielki przedszkola.

BLIŻEJ PRZEDSZKOLA - wychowanie i edukacja – posty | Facebook

4. Mikołajki

Co to za kochany Święty co przynosi nam prezenty?

06.12 przedszkolaki z naszej szkoły odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci otrzymały wspaniałe prezenty i zaśpiewały Mikołajowi piosenkę. :)

4.2

5. Pieczemy pierniczki

"Ojej co za zapach! Cynamon, gożdziki...coś mi się wydaje, że ktoś upiekł PIERNIKI!"

Przedszkolaki z Grupy 2 też doskonale wiedzą jak robi się pierniczki i potrafią je wspaniale udekorować pysznym lukrem. Pierniczki prezentują się pięknie, a jak smakują!

5.1

5.2

6. Świąteczne przygotowania

Przedszkolaki z Grupy 2 nie ustają w świątecznych przygotowaniach. Najmłodsi przygotowali przepięknie świąteczne wianki, którymi została ozdobiona nasza przedszkolna tablica oraz wykonały świąteczne kartki z bałwankiem, które były upominkiem dla rodziców. Dzieci wykonywały prace przy dźwiękach kolędy, aby jeszcze lepiej poczuć nadchodzącą magię Świąt Bożego Narodzenia.

6.1

6.2

7. Choinka - grupa 2

"Zielone gałązki, a na każdej świeczka. W stroiku z bibułki stoi choineczka!"

Przedszkolaki z Grupy 2 wykonały własne choinki z szyszek. Pomalowały szyszki zielona farbą a następnie wykonały bombki z plasteliny i umieściły na szczycie błyszczącą gwiazdę. To była dobra zabawa!

7.1

7.2

8 Wigilia w grupie 2

W piątek 17.12.2021 w przedszkolu w Grupie 2 odbyła się wigilia grupowa. Było bardzo uroczyście. Najmłodsi poznali historię Bożego Narodzenia, złożyli sobie życzenia przy wigilijnym opłatku, zjedli smaczny poczęstunek oraz zaśpiewali kolędy przy gitarowym akompaniamencie. Przedszkolaki zapoznały się również z wigilijnymi tradycjami. To był naprawdę magiczny dzień.

8.1

8.2

9. Jasełka w grupie 1

Sześciolatki z grupy 1 już od dawna przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia i poznawały tradycje oraz zwyczaje związane z tym wydarzeniem. Dzieci ozdabiały swoją salę, wykonywały świąteczne prace i dekoracje. Uczyły się kolęd i pastorałek, a także ćwiczyły swoje kwestie do inscenizacji Jasełek. W naszej grupie odbyła się również Wigilia, podczas której mogliśmy wspólnie pokolędować i pobyć razem w  miłym świątecznym nastroju.

9.1

9.2

10. Jasełka w  grupie 2

Jest w ciągu roku taki wyjątkowy dzień. Dzień Bożego Narodzenia. Z tej okazji w przedszkolu w Grupie 2 odbyły się piękne jasełka. Najmłodsi śpiewem i kolędą życzą wszystkim wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

10.1